Stomatološki i FASPER podelili bodove

213

Studneti Stomatološkog fakulteta odigrali su 2:2 (2:0) sa kolegama sa FASPER-a. Utakmica odigrana u  okviru SUUB lige u futsalu bila je do kraja neizvesna i sa puno šansi na oba dela terena.

Prošla su nepuna dva minuta kada su stomatolozi iz svoje prve prave prilike poveli. Šunjevarić je za 1:0 preciznim šutem sa leve strane pogodio malu mrežu. Vođstvo je ulilo dozu samopouzdanja stomatolozima koji su u četvrtom minutu pokušali da dupliraju prednost. Ipak, šut Mihailovića odbranio je golman defektologa Tubonjić. Isti igrač je samo tri minuta posle izašao oči u oči sa golmanom ali je ovoga puta šutirao pored gola. Na drugoj strani, Gligorić se sredinom prvog dela našao u izglednoj poziciji ali nije bio dovoljnjo precizan. Posle njega, nekoliko puta je  pokušao i Kulić ali je uvek falilo malo sreće da lopta uđe u gol. Trinaesti minut meča doneo je novo uzbuđenje. Strelac prvog gola Šunjevarić je nakon asistencije Vučkovića uputio šut prema golu. Ipak, do promene rezultata nije došlo jer je lopta pogodila stativu. Studenti FASPER-a su izglednu priliku imali u šesnaestom minutu. Išli su u kontru 3 na 1, ali je Savić šutirao pored stative. Minut kasnije, stomatolozi su zatražili tajmaut posle koga su stvorli dve prilike. Prvo je Dimitrijević sa neposredne blizine bio neprecizan, da bi na minut i po do kraja poluvremena Vučković povisio na 2:0. Izašao je sam na golmana i desnom nogom je sa šest metara matirao nemoćnog Tubonjića. Ubrzo zatim, sudije su svirale kraj prvog dela meča.

Drugo poluvreme bolje su odigrali defektolozi. Svesni rezultatskog deficita, zaigrali su ofanzivnije. Igrao se četvrti minut kada je strelcu drugog gola, stomatologu Vučkoviću, loptu ukrao Micić i preciznim šutem pogodio same rašlje gola. Samo četiri minuta posle, defektolozi su izjednačili na 2:2. Ponovo je strelac bio Micić. Ovog puta, loptu na tri metra od gola ostavio mu je saigrač Krička. Asistent kod drugog pogotka FASPER-a je sredinom poluvremena posle dobrog solo prodora pogodio stativu gola studenata stomatologije. Zatim je terensku dominaciju defektologa u gol pokušao da pretvori Gligorić. Međutim, oba njegova šuta odbranio je dobro raspoloženi golman stomatologa – Božović. Na pet minuta do kraja meča, golman defektologa Tubonjić je zaradio žuti karton zbog prigovora na sudijsku odluku. Ubrzo zatim, u dobroj šansi se našao stomatolog Stojanović. Prešao je dvojicu igrača, uputio šut ali je na kraju dobio samo korner. U sedamnaestom minutu meča klupa Stomatološkog fakulteta je zatražila pauzu za predah. Posle tajmauta, strelac njihovog drugog gola –  Vučković je uputio šut koji je golman defektologa odbranio. Poslednja dva minuta obe ekipe su se odlučile za sigurniju igru. Šansu za eventualni pogodak videli smo na minut do kraja kada je stomatolog Lazić pogodio stativu. Nije prošlo dugo a sudije su odsvirale kraj za konačnih Stomatološki fakultet 2:2 FASPER.

Jedan od najzapaženijih igrača Stomatološkog fakulteta, Mihailović, izjavio je da mu je žao zbog propuštenih šansi. „Dobro smo započeli meč. Stvarali smo dosta prilika ali smo samo neke iskoristili. To je iskoristio naš protivnik i na kraju smo odigrali nerešeno“, rekao je Mihajlović.

Dvostruki strelac FASPER-a, Micić, rekao je da je srećan zbog truda saigrača. „Čestitam protivničkoj ekipi na zalaganju. Što se nas tiče pokazali smo karakter i uspeli smo da se vratimo posle 0:2. Pokazali smo timski duh što me posebno raduje“, istakao je Micić.