Mašinac sigrno protiv biologa

230

Rukometaši Mašinskog fakulteta bili su bolji od kolega sa Biološkog fakulteta 27:24 (14:13). Utakmica je odigrana u hali Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u okviru lige Sportskog udruženja univerziteta u Beogradu. Meč je bio neizvestan u prvom poluvremenu, ali je Mašinski u drugom delu zaigrao organizovanije u napadu i tako stigao do pobede.

Mašinci su posle jednog minuta igre poveli 2:0. Prvo je Dragaš postigao uvodni gol, a nepažnju igrača biologije je iskoristio Baša koji je na centru ukrao loptu i povećao na 2:0. Kalinić je u prvom napadu biologa smestio loptu pod prečku golmana Mašinskog Stojanovića, a Milić je doneo izjednačenje Biološkom fakultetu. Seriju golova biologa je nastavio Milovanović (3:2). Ovoga puta, izjednačenje mašincima je doneo Dragaš posle lepe asistencije Milenkovića. Posle 10 minuta borbe, rezultat je bio nerešen (5:5). Mašinski je, međutim, popravio igru u dodbrani i tako onemogućio protivnika da postigne gol, a na drugoj strani su Baša i Radić pogađali i doneli prvo osetnije vođstvo svojoj ekipi (8:5). Biolozi su vezali dva gola za 8:7. Mašinski je, međutim, održavao nivo igre, a u 15. minutu je bilo 10:8 za ovaj tim, na šta je klupa Biološkog fakulteta reagovala tajm-autom. Poslednjih pet minuta prvog dela meča je proteklo u izjednačenoj borbi, a Biološki je uspeo da smanji na gol zaostatka na sekudnu do kraja poluvremena pošto je Dužanić pogodio posle kontra napada za 14:13.

Na startu drugog dela igre, Stojanović je odbranio penal Miliću i tako onemogućio biologiji da još jednom izjednači rezultat. To je možda bio i ključni momenat utakmice, s obzirom na to da je Mašinac od tog trenutka samo povećavao prednost. Ovaj tim je u narednih sedam minuta postigao šest golova, od čega je Dragaš bio strelac četiri, a Stojanović je bio na visini zadatka pošto je pribeležio četiri odbrane. Iako su postigli tri gola, biolozi su se mučili u ofanzivnom delu, a kako bi  prekinuli nalet protivnika, zatražili su minut pauze pri rezultatu 20:16. Po povratku na teren, Dužanić je ponovo bio strelac za Biološki fakultet, ali je Mašinski napravio novu seriju 4:0 i odvojio se na plus sedam (24:17) na sedam minuta do kraja meča. Mašinci su održavali prednost, ali su se u poslednjih nekoliko minuta ipak malo opustili, postigavši samo dva gola, a primivši šest, pa je na dva minuta do kraja meča, pri rezultatu 26:23, klupa ovog tima zatražila tajm-aut kako bi se konsolidovala pred završnicu utakmice. Vukadinović je u prvom napadu posle minuta pauze pogodio za 27:23 i tako overio trijumf svog tima, a konačnih 27:24 je postavio Kalinić.

Za Mašinski fakultet je najviše pogodaka postigao Baša, čak osam. Na drugoj strani, bolji od drugih su bili Kalinić i Dužanić sa po sedam golova.

Kapiten Mašinskog Stefan Ilić je rekao da utakmica bila dobra, kao i da je zadovoljan pobedom. „Ovo je bila dobra utakmica. Krenuli smo dobro, ali smo malo posustali i igrali gol za gol. Kasnije smo uspeli da se odlepimo. Malo smo se i opustili na kraju jer smo imali sedam golova prednosti, prišli su nam na minus tri, ali je bitno da smo na kraju uspeli to da iskontrolišemo na najbolji način. Sve u svemu, zadovoljni smo pobedom“, rekao je Ilić.