Građevina zaustavila saobraćajce

446

Odbojkaši Građevinskog fakulteta napravili su iznenađenje i savladali favorizovanog prvoligaša Saobraćajni fakultet rezultatom 2:0, po setovima 25:23 i 26:24 i plasirali se u četvrtfinale Univerzitetskog kupa. Najzaslužniji za pobedu građevinaca bio je kapiten Stefan Miletić sa 11 poena.

Statistika  Saobraćajni fakultet Građevinski fakultet
Poeni iz napada 27 26
Poeni iz bloka 4 5
As servisi 2 2
Greške iz igre 14 10
Greške iz servisa 4 4

Utakmicu je bolje otvorio Građevinski fakultet. Dobrim blokom i napadom preko korektora Markovića brzo su došli u vođstvo 5:2, a ubrzo je novim poenom Markovića bilo 8:4 za građevince. Pri tom rezultatu Saobraćajni je zatražio prvi tajm-aut. Posle toga, saobraćajci su zagrali znatno bolje pa su ubrzo, najpre, anulirali prednost protivnika, a zatim i dobrim napadom preko Bogdanovića došli u prvo vođstvo, 11:10.  Od tog trenutka igralo se poen za poenom, da bi mini serijom 3:0, Građevinski ponovo napravio prednost 16:13. Poenima preko Petrova i Aškića, Saobraćajni smanjuje razliku na 17:16. Nedugo zatim, dobrim  napadima preko Miletića i sjajnim blokom Drobnjaka građevinari stiču prednost 23:20.  Prvu set loptu ekipi Građevinskog donosi Drobnjak napadom kroz sredinu, 24:22.  Sa druge strane Aškić smanjuje na 24:23, da bi korektor Marković poenom iz bloka rešio prvi set u korist svoje ekipe, 25:23.

13063834_1200413939970345_600249374_o

I drugi set su građevinci bolje počeli. Poenima Miletića najpre iz bloka a zatim i sjajnim smečom stekli prednost od 3:0. Posle poena Drobnjaka i Dimitrijevića kroz sredinu , rezultat je bio 8:5 za Građevinski, a pri rezultatu 9:5 Saobraćajni je pozvao tajm-aut kako bi konsolidovo igru. Međutim i posle malog odmora na terenu je viđena ista slika. Asom Dimitrijevića prednost Građevinskog je porasla na 11:6, a ubzo je bilo i 7 poena razlike. Nakon greške odbojkaša Saobraćajnog Aškića rezultat je bio 14:7. Od tog trenutka saobraćajci su zaigrali znatno bolje. Uspeli su da naprave seriju 6:1, i posle dva uzastopna bloka Bogdanovića smanjili prednost protivnika na 15:13. Nakon što je igrač Saobraćajnog Stojilović poslao loptu u aut, rezultat je bio 18:14 za Građevinski, pri tom rezultatu otišlo se na tajm-aut. Posle tajm-auta igralo se poen za poenom, da bi Nedeljković sa dva vezana smeča smanjio zaostatak Saobraćajnog na 20:19. Dobrim napadom Aškić hvata priključak sa protivnicima 23:22, da bi Drobnjak doneo prvu meč loptu Građevinskom, 24:22. Novim poenom Aškića i sa druge strane greškom dizača Građevinskog Bogdanovića saobraćajci su izjednačili na 24:24. Tada dva vezana poena postiže Miletić I donosi pobedu svojoj ekipi 26:24.