Poljoprivredni preko Mašinca do polufinala

258

Futsaleri Poljoprivrednog fakulteta slavili su protiv kolega s Mašinskog fakulteta rezultatom 4:3 i plasirali se među četiri najbolje ekipe Druge Univerzitetske lige. Timska igra u napadu i dobra odbrana doneli su Poljoprivrednom trijumf nad iskusnim mašincima. U polufinalu, poljoprivrednici će igrati protiv Vojne akademije.

Momci s Poljoprivrednog imali su slobodno prvo kolo nokaut faze, pa su u ovom meču ušli spremni i odmorni za borbu među četiri najbolje ekipe. Bolje su otvorili meč i bili sve bliži golu Mašinskog fakulteta, a Pešić im je snažnim šutevima predstavljao nerešiv problem u odbrani. Ipak, mašinci su prvi došli do pogotka preko Petraševića, koji je snažnim šutom savladao Plužnikova. U nastavku je najveću opasnost po gol Plužnikova predstavljao Pešić, koji je sve više šutirao sa osam, devet metara, a napad Poljoprivrednog predvodio je Simić, odličnim pasovima i dobrim šutevima ali ipak bez promene rezultata. Nastavio je Mašinac sa individualnim rešenjima Pešić, ali kako je meč odmicao odbrana Poljoprivrednog je njemu ostavljala malo prostora, koji je on koristio za upošljavanje Stanimirovića i Petraševića. Dobrim odbranama, istakao se i golman Mašinskog fakulteta Simeunović, nakon zicera Krstića. Uprkos golu prednosti, u nastavku je viđena veoma izjednačena igra, pre svega na sredini terena. Usledila je neizvesna završnica prvog dela, sa puno šansi na obe strane. Stanimirović sa Mašinskog i Orović sa Poljoprivrednog su pretili golmanima, a do promene rezultata nije došlo ni nakon Pešićevog efektnog šuta. Čvrstu odbranu je igrao Mašinski, ali u situaciji jedan na jedan, Simeunović je morao da kapitulira nakon šuta Đorđevića koji je uspeo da ga savlada iz drugog pokušaja, poslavši loptu u praznu mrežu.  Do isteka prvog poluvremena, Petrašević iz ekipe Mašinca imao još jednu dobru priliku, ali su na odmor otišli pri nerešenom rezultatu, 1:1.

Početkom drugog dela, Mašinci su igrali znatno bolje. Golman je bio na visini zadatka, a čvrsta odbrana nije ostavljala previše prostora igračima Poljoprivrednog, sa druge strane napadačima Mašinskog je nedostajala samo bolja realizacija. Ipak, igrači Poljoprivrednog su uspeli da prevare iskusnu protivničku odbranu, pa je Simeunović morao da interveniše nakon odličnog šuta Petrovića. Ubrzo su futsaleri iz Zemuna došli do preokreta i to nakon autogola. U kaznenom prostoru Mašinskog fakulteta, stvorila se gužva i nakon šuta sa desnog krila, lopta se odbila od Pešića i prevarila golmana Simeunovića za 2:1 u korist igrača Poljoprivrednog. Nastavio je Pešić sa dobrom igrom pred protivničkim golom a pridružio mu se i Lukić, ali nisu uspeli da savladaju Plužnikova. Napadač Mašinca, Petrašević je igrao jedan od boljih mečeva u ovoj sezoni, i uspeo je da donese izjednačenje svojoj ekipi, šutom sa levog krila 2:2. U nastavku je Poljoprivredni imao više loptu u svom posedu, ali su konkretnije šanse za pogodak bile na strani Mašinskog, međutim odlični golman je čuvao tim iz Zemuna.Ubrzo Poljoprivredni postiže pogodak za novo vođstvo, Simić je nakon prekršaja efektnim šutom iz daljine savladao Simeunovića. A nekoliko minuta kasnije Orović postiže četvrti gol za zelene. Na dva minuta do kraja Obradović smanjuje zaostatak i unosi neizvesnost u poslednjim trenucima meča, 4:3. Mašinski je učešće u ovoj sezoni završio sa golmanom igračem, a Pešić se pokazao i kao dobar čuvar mreže nakon odbrane snažnog šuta Petrovića. Krajnji rezultat je bio 4:3 u korist Poljoprivrednog fakulteta.

Nakon meča, futsaler Poljoprivrednog fakulteta Petrović, čestitao je ekipi Mašinca na odličnoj igri.

“Utakmica je imala jak tempo, bila je podjednaka borba, pobedili smo ih u samoj završnici. Kretali smo se bolje, igrali dobro u napadu, isplatila nam se upornost”, rekao je Petrović.